Процюк Раду Георгійович

Говоров Пилип Парамонович

доктор медичних наук, професор, лікар вищої кваліфікаційної категорії за спеціальностями “фтизіатрія” і “пульмонологія”, заслужений діяч науки і техніки України, двічі відмінник освіти України
 

Народився Раду Георгійович у селі Верхні Синівці Глибокського району Чернівецької області.

У 1963 р. закінчив Чернівецький державний медичний інститут. З 1963 по 1965 рік працював головним фтизіатром Центральної районної лікарні Млинівського району Рівненської області. Після захисту кандидатської дисертації в 1968 році працює у Київському медичному інституті (з 1995 року Національний медичний університет) імені О.О. Богомольця асистентом, з 1976 року – доцентом, а з 2001-го – професором кафедри.

У 1987 році захистив докторську дисертацію на тему: „Аэрозольтерапия больных туберкулезом легких и ее влияние на сурфактант легких и гемодинамику малого круга кровообращения“.

У 1994 році обрано його дійсним членом Академії наук вищої школи (з 2007 року Академії наук вищої освіти) України. У 1996 році присуджено академічну нагороду імені Ярослава Мудрого, а в 2009 році Святого Володимира в галузі науки і техніки. Р.Г. Процюка нагороджено „Благословенною грамотою” за церковні заслуги перед Українською Православною Церквою (2002), “Почесною грамотою” Міністерства охорони здоров’я України (2004, 2006), „Подякою Київського міського голови” (2004), двічі нагрудним знаком „Відмінник освіти України” (2004, 2006), Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2005-2007 рр.), почесною відзнакою “Великого Князя Володимира” золотий хрест з бантом (2007).

У 2006 році Уряд України присвоїв Р.Г. Процюку почесне звання „Заслужений діяч науки і техніки України”.

У 2012 році нагороджено почесною відзнакою О.О. Богомольця, а в 2013 році Міністерство освіти і науки України нагородило Грамотою і медаллю «Флагман освіти і науки України» за вагомий внесок у розвиток освіти і науки України.

Р.Г. Процюк відомий учений і педагог серед вітчизняних та зарубіжних фахівців. Має вищу кваліфікаційну категорію за фахом “фтизіатрія” і “пульмонологія”. Володіє всіма методами обстеження та лікування пульмонологічних хворих. Надає значну консультативну допомогу практичній охороні здоров’я як у місті Києві, так і в регіонах України.

Р.Г. Процюк є автором 365 наукових праць, у тому числі 2 монографій, 7 навчальних посібників, 7 навчальних планів і програм для студентів, інтернів, магістрів за фахом „фтизіатрія”, 13 авторських свідоцтв і патентів України на корисну модель, 2 інформаційних листів, 3 раціоналізаторських пропозицій, 20 методичних рекомендацій, які свого часу були представлені на виставках досягнення народного господарства України.

Підготував 5 кандидатів медичних наук. Під його керівництвом виконуються ще три кандидатських дисертації. Нині Р.Г. Процюк працює над вивченням стану епідемічної ситуації з туберкульозу в Україні, причин та шляхів їх подолання; особливостей перебігу, діагностики і лікування хворих на туберкульоз у поєднані з ВІЛ-інфекцію/СНІД.

Р.Г. Процюк бере активну участь у з’їздах, конгресах, науково- практичних конференціях з педагогічних питань медичної освіти та охорони здоров’я, де виступає з ґрунтовними доповідями. Раду Георгійович є членом спеціалізованої Вченої ради із захисту кандидатських та докторських дисертацій при Інституті спеціальної педагогіки НАПН України, членом редколегії низки медичних журналів.

Контакти:

електронна адреса: radu-professor@ukr.net.

 

 

На головну
Створення сайту: DoSites.Net
На початок сторінки Карта сайту