Зубок Микола Іванович

Зубок Микола Іванович

Кандидат військових наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, дійсний член Академії педагогічних і соціальних наук РФ, професор кафедри менеджменту банківської діяльності Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, відмінник освіти України

 

Народився 1 січня 1949 р. у с. Суличівка Ріпкинського району Чернігівської області. Після закінчення Ріпкинської середньої школи в 1966 р. навчався в Миколаївському  ПТУ  № 35 Львівської області за спеціальністю «буріння нафтових та газових свердловин». Упродовж 1967–1968 рр. працював помічником бурильника в Чернігівській нафтогазорозвідувальній експедиції глибокого буріння. У 1968–1995 рр. проходив службу в ЗС СРСР та України. У 1973 р. закінчив із відзнакою Ташкентське вище загальновійськове командне училище ім. В. І. Леніна, а у 1981 р. – Воєнну академію ім. М. В. Фрунзе. У 1984 р. захистив дисертацію кандидата військових наук і був призначений старшим викладачем до Київського вищого загальновійськового  командного училища ім. М. В. Фрунзе, де в подальшому обіймав посади заступника та начальника кафедри. Під час роботи в училищі плідно працює над розробкою нових програм підготовки офіцерів-розвідників, видає більше 10 підручників та навчальних посібників, публікує понад 30 статей наукового та методичного спрямування, тісно співпрацює з такими виданнями, як «Военная мысль» та «Военный вестник», активно займається підготовкою науково-педагогічних кадрів.

У зв’язку з ліквідацією училища в 1992 р. з ініціативи М.І.Зубка було започатковано підготовку офіцерів-розвідників на базі Київського вищого танкового інженерного училища (у подальшому – Київський інститут сухопутних військ) для ЗС України. У 1993 р. тут було створено розвідувальний факультет, який очолив полковник М. І. Зубок. У цей період Микола Іванович активно працює над створенням науково-методичної бази підготовки офіцерів-розвідників. Під його керівництвом та за особистої участі проводяться дослідження перспектив розвитку  української військової освіти, розробляється значна кількість навчально-методичних матеріалів, удосконалюється матеріально-технічна база, організовується підготовка науково-педагогічних кадрів. Плідна робота з розвитку української військової науки та освіти оцінюється присвоєнням Миколі Івановичу вченого звання професора.  У 1995 р. за станом здоров’я завершує військову службу.

Після підготовки в Інституті вищих управлінських кадрів Академії народного господарства при уряді РФ М. І. Зубок призначається заступником директора Інституту банкірів. Упродовж 1996–1998 рр. удосконалює свою підготовку з банківської справи в Банківській академії Німеччини. Поєднуючи досвід військової служби та отримані знання у сфері банківської діяльності, Микола Іванович подальшу свою наукову та педагогічну роботу спрямовує на захист вітчизняного бізнесу. Ним розроблено теоретичні основи безпеки вітчизняного бізнесу та започатковано формування національної педагогічної школи підготовки фахівців з безпеки підприємницької діяльності. Його методики з підготовки таких фахівців застосовуються сьогодні в навчальному процесі низки ВНЗ (КНеУ, КНТеУ, МУФ, Університет економіки та права «КРОК» та ін.).

У переліку публікацій понад 200 різних видань: монографій, підручників, посібників, статей тощо. За плідну роботу та ефективну науково-педагогічну діяльність його нагороджено 18 урядовими нагородами Союзу РСР та України, орденом «За трудові досягнення» Міжнародного відкритого рейтингу полярності та якості «Золота фортуна», відзнакою АНВОУ «За науково-педагогічні досягнення».

На головну
Створення сайту: DoSites.Net
На початок сторінки Карта сайту