Баранівський Василь Федорович

БАРАНІВСЬКИЙ ВАСИЛЬ ФЕДОРОВИЧ

Доктор філософських наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, член президії, академік-секретар Відділення філософії АНВО України, заслужений працівник освіти України, полковник у відставці
 

Народився 28 березня 1945 р. у селі Барвінки Малинського району Житомирської області. Закінчив Вище загальновійськове командне училище (м. Омськ), КНУ ім. Т. Г. Шевченка (філософський факультет), Військово-політичну академію (військово-педагогічний факультет, м. Москва).

В Збройних Силах службу проходив на посадах командного, політичного та науково-педагогічного складу, був керівником та виконавцем 14 науково-дослідних робіт з основоположних проблем розбудови Українського війська. Є автором 300 наукових праць, підручників, навчально-методичних посібників, статей з питань соціальної філософії, філософії освіти, політології, релігієзнавства, психології та етики бізнесу, військової справи. Підготував аналітичні матеріали з гуманітарних проблем реформування Збройних Сил України для керівних органів держави, був учасником понад 150 наукових та науково-практичних конференцій, семінарів.

До його особливих наукових заслуг належить: обґрунтування соціального механізму розвитку духовності особистості; дослідження соціальних чинників реформування Збройних Сил України; обґрунтування шляхів демократизації Збройних Сил; аналіз актуальних проблем гуманітарної політики держави та її особливостей в Збройних Силах; участь у розробці питань виховної роботи, морально-психологічного забезпечення життєдіяльності військ (сил); розробка актуальних проблем вищої освіти в Україні та її Збройних Силах.

З 2005 р., перебуваючи на посадах завідувача кафедри філософії та гуманітарних дисциплін УДУФМТ, а в 2008–2010 рр.– декана фінансово-економічного факультету УДУФМТ, проявив високі організаційні здібності, сформував висококваліфікований колектив педагогів з підготовки фахівців для фінансово-економічної сфери. Нині працює професором Національного університету оборони України , головним науковим співробітником Інституту вищої освіти НАПН України.

В.Ф. Баранівський вніс вагомий вклад в підготовку наукових кадрів України. Він є членом спеціалізованих Вчених рад. Під його керівництвом підготовлено низку кандидатських, магістерських та курсових робіт тощо. Hаукові та педагогічні досягнення Василя Федоровича стали підставою для його обрання в 1998 р. Членом-кореспондентом УАПН , а в 2002 р. - академіком УАПН та АНВШ України.

Указом Президента України нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни» (1999), наказом Міністра освіти і науки України нагороджений знаком «Відмінник освіти» (2005), нагрудним знаком «За наукові досягнення» (2005), наказом Міністра оборони нагороджений відзнакою «Знак пошани», постановою Президії АНВШ нагороджений відзнакою Ярослава Мудрого за значний здобуток у галузі науки і техніки (2004), Патріархом УПЦ (КП) – орденом Святого Архистратига Михаїла.

 
 
 
На головну
Створення сайту: DoSites.Net
На початок сторінки Карта сайту