Шостак Анатолій Вікторович

Шостак Анатолій Вікторович

Присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник освіти України» за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм. Указ Президента України від 25 червня 2016 року № 276.

Доцент кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту імені М.П. Момотенка Національного університету біоресурсів і природокористування України, кандидат соціологічних наук, професор зі спеціальності «Соціологія управління», член Президії Академії наук вищої освіти України.

Провідний лектор і багаторічний наставник кращих студентських груп НУБіП України.

За заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження помісної Української православної церкви Анатолій Шостак відзначений орденом святих Кирила і Мефодія Української православної церкви. За вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу, багаторічну сумлінну працю і досягнення у науковій, навчальній та виховній роботі Анатолій Вікторович нагороджений Почесними грамотами Кабінету Міністрів України, Федерації профспілок України; Золотою медаллю імені Макса Вебера «За визнаний світовою спільнотою вклад у соціологічну науку та освіту». Нагороджений орденами Євросоюзу «Labore et Scientia» («Працею і знаннями») та «Primus inter Pares» («Перший серед рівних») (м. Мюнхен, Німеччина); дипломом «Di Merito», Європейською золотою медаллю та дипломатичним паспортом Європейської науково-промислової палати (м. Брюссель, Бельгія, 2017); медаллю святого Володимира AH ВО України, нагрудними знаками «Відмінник освіти України», «Відмінник інженерної служби України», Срібною медаллю ім. В.І. Вернадського, Золотою медаллю «За новаторську роботу в галузі вищої освіти». Удостоєний почесних звань «Заслужений науково-педагогічний працівник НУБіП України», «Заслужений працівник науки та освіти» (Росія), «Почесний доктор наук» (Doctor of Science honoris causa) та трудової відзнаки «Знак пошани». За рейтингом всеукраїнського громадсько-політичного тижневика «Освіта», складеного з метою визначення найяскравіших постатей в українській освіті, у 2010 р. Анатолія Шостака визнано кращим освітянином року в Україні, лауреатом відзнаки «Залиш мені в спадщину думку найвищу».

Народився 3 липня 1947 року на Чернігівщині, в містечку Козелець у родині робітників. Після закінчення школи працював бетонником у Козелецькому «Міжколгоспбуді». Три роки служив у армії, а в 1969 р. став студентом Ніжинського ордена «Знак Пошани» технікуму механізації сільського господарства. Працював інженером-технологом у райоб'єднанні «Сільгосптехніка», згодом був обраний депутатом районної ради. У 1981 р. із відзнакою закінчив Українську ордена Трудового Червоного Прапора сільськогосподарську академію за спеціальністю «Інженер-педагог». Відтоді Анатолій Шостак працює на кафедрі технічного сервісу та інженерного менеджменту імені М.П. Момотенка НУБіП України.

У 2006 р. під час стажування у всесвітньовідомій фірмі Bosch Rexroth AG (м. Ельхінген, Німеччина) вивчав розробку і виробництво аксіально-поршневих гідромашин, ринок їхнього збуту, ознайомився з німецьким досвідом підготовки кадрів різного рівня.
Анатолій Вікторович понад 30 років поєднує викладацьку діяльність із прикладною методикою, займається розробкою і впровадженням у навчально-виховний процес методів активного навчання, зокрема ділових ігор; працює у напрямі мотиваційного менеджменту, інформаційних технологій та наукометрії. Науковець та педагог розробив унікальну методику оцінювання професійної діяльності науково-педагогічних працівників та структурних підрозділів навчальних закладів I-IV рівнів акредитації з подальшим визначенням їх рейтингу. Окрім НУБіП України, методика впроваджена в НТУУ «КПІ», ДНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України та ще десятках вишів України й країн СНД.

Понад 25 років освітянин-новатор А.В. Шостак очолює найбільшу в університеті профспілкову організацію Технічного ННІ, за що отримав найвищу нагороду ФПУ — нагрудний знак «Профспілкова відзнака». Є головою правління Товариства аграрних інженерів НУБіП України Української асоціації аграрних інженерів. Член ради Заслужених учених НУБіП України. Автор понад 300 наукових праць. Під його науковим керівництвом успішно захистилося понад 500 бакалаврів, спеціалістів, магістрів та слухачів педфаку.

Гордістю для Анатолія Вікторовича є його діти — Максим та Ганна. Вони з відзнакою закінчили Національний університет біоресурсів і природокористування України, пізніше вступили на навчання до одного з провідних університетів Європи — Дрезденського технічного університету. Нині син Максим працює інженером-конструктором на заводі «Hydromatik», а донька Ганна — представником відділу маркетингу ISGE компанії «John Deere». Його життєве кредо: «Стережись байдужих — саме від їхнього мовчазного неспротиву твориться все зло на світі».

 

Додаткові джерела інформації

http://ashostak.livejournal.com/

http://latifundist.com/dosye/shostak-anatolij-viktorovich

http://www.famous-scientists.ru/11615/

http://kozeletslife.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=46&Itemid=214

http://www.linkedin.com/pub/anatolii-shostak/52/922/316

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4108/art/1341514435.html

http://chz.org.ua/files/Otch_p7.12.pdf

http://who-is-who.ua/main/page/yuvilyars2012/83/570

http://www.nubip.edu.ua/node/7887

http://who-is-who.ua/main/page/123qwe/78/613

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4069/news/1333707940.html

http://kekmir.ru/members/person_13709.html

На головну
Створення сайту: DoSites.Net
На початок сторінки Карта сайту