Стецюк Володимир Васильович

Стецюк Володимир Васильович

Доктор географічних наук, професор, дійсний член Українського географічного товариства, академік-секретар Відділення наук про Землю Академії наук вищої освіти України, віце-президент Академії наук вищої освіти України (природничі науки)

 

Народився у 1947 р. у м. Ізяславі у родині учителів-словесників.

Після закінчення Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка упродовж 1971-1975рр. займався інженерними вишукуваннями трас магістральних трубопроводів нафти й газу на території колишнього СРСР (у Західному Сибіру та передгір’ях Алтаю й Саянів, Закавказзі, Карпатах, у болотах та рівнинах білоруського Полісся, на Придніпровській височині, Поділлі та Волині). З 1976р., працюючи у науковій частині Київського університету, проводив польові експедиційні дослідження у Північному Причорномор’ї, Степовому Криму, Європейському Заполяр’ї. За отриманими результатами захистив кандидатську (1983) та докторську (1999) дисертації. З 1987р. - доцент, а з 1987-го до 1990 р.- заступник декана географічного факультету з наукової роботи.

Починаючи із 1997 р., Володимир Васильович публікує низку пріоритетних монографій та навчальних посібників для вищої школи - це перші монографії з екологічної геоморфології: "Теоретико-методологічні засади екологічної геоморфології" (1997) та "Теорія і практика еколого-геоморфологічних досліджень у морфокліматичних зонах" (1998), перший на пострадянських теренах навчальний посібник "Основи екологічної геоморфології" (2000), новаторське науково-публіцистичне видання "Київ як екологічна система: природа -людина - виробництво - екологія" (2001), монографія "Природні та етнокультурні феномени України" (2003, друге видання - 2008), перші на пострадянському просторі навчальні посібники "Екологічна геоморфологія та охорона надр" (2004), "Екологічна геоморфологія України" (2009), перший український навчальний посібник "Основи геоморфології" (2005). Цими посібниками В.В. Стецюк повністю забезпечив нормативний курс, який він викладає, та спецкурси, розроблені ним особисто у процесі науково-дослідної роботи та запроваджені у навчальні плани. Його особистий сайт в Інтернеті (www.stetsyuk.com.ua) читає і використовує студентська спільнота, а колеги постійною співпрацею підтримують творчу наснагу науковця.

В.В. Стецюк - дійсний член Українського географічного товариства. Член спеціалізованих рад із захистіу докторських дисертацій, Експертної ради ВАК України, редколегій багатьох наукових збірників та періодичних географічних видань.

В Академії наук вищої освіти України В.В. Стецюк обіймає посади академіка-секретаря Відділення наук про Землю та віце-президента Академії з природничих наук. Двічі відзначений академічною нагородою Ярослава Мудрого.

У непрості для академії часи доклав значних зусиль задля збереження і розвитку Відділення наук про Землю, є автором ідеї та співавтором академічної монографії "Гуманітарні та ресурсні проблеми національної безпеки України" (2011).

На головну
Створення сайту: DoSites.Net
На початок сторінки Карта сайту