Табачніков Станіслав Ісакович

 

Табачніков Станіславович ІсаковичДоктор медичних наук, професор, директор Українського науково-дослідного інституту соціальної й судової психіатрії та наркології МОЗ України, президент асоціації психотерапевтів і психоаналітиків України, академік Академії наук вищої освіти України, віце-президент і головний учений секретар АНВО України

 

Табачніков Станіслав Ісакович народився 1 травня 1940 р. у м. Комсомольськ-на-Амурі Хабаровського краю. Після закінчення СШ № 2 м. Курахово Донецької області вчився у Кисловодському медичному училищі, потім – на лікувальному факультеті Донецького медичного інституту. З 1961 р. – фельдшер 90 ОУС ВВС; 1963 – 1970 рр. – студент медичного інституту, підземний фельдшер шахти Ганзівська – 2. Після закінчення Донецького медичного інституту ім. М. Горького 01 березня 1970 р. був призначений на посаду лікаря-психоневролога ЛТП УВД Мурманського облвиконкому м. Апатіти.

З 06 вересня 1971 р. ст. працював на посаді лаборанта кафедри психіатрії ДонДМІ, а з 15.10.1973 р. – асистент цієї ж кафедри (зав. – проф. Щербина Є.А.). З 09 жовтня 1973 року – кандидат медичних наук.

         20.07.1984 р. ВАКом СРСР Табачнікову С.І. присуджено науковий ступінь доктора медичних наук, а у 1986 р. – отримав наукове звання професора по кафедрі психіатрії ДонДМУ. З 01.01.1986 р. – засновник кафедри психотерапії і психіатрії ФУЛ ДонДМУ, а з 28.06.1986 р. – завідувач кафедри психіатрії, психотерапії, медпсихології і наркології з курсом сексології ФПО ДонДМІ. З 1978 по 1986 рр. – перший заступник проректора з лікувальної роботи ДонДМІ. З 1989 по 1991 рр. – Президент медичних та медико-технічних кооперативів СРСР. З 1992 р. по даний час – Президент Асоціації психотерапевтів і психоаналітиків України.

         Вперше в Україні проф. Табачніков С.І. організував у 1991 році Донецьке Психоаналітичне Коло разом із школою Париж 8 (Франція) та займався підготовкою кадрів з психоаналізу.

Професор Табачніков С.І. своїми науковими працями вніс вагомий внесок у розвиток психогігієни, психопрофілактики і психотерапії на сучасному промисловому виробництві. Неодноразово брав участь у міжнародних виставках «Вугілля-83» (м. Донецьк) і «Вугілля-85» (Чехословаччина), а також ВДНГ СРСР, УРСР по впровадженню психогігієни і психопрофілактики у вугільну, суднобудівну, металургійну, хімічну, атомну промисловості, за що був нагороджений однією золотою (1986), двома срібними медалями (1988, 1991) і дипломами цих виставок. Серед нагород проф. Табачнікова С.І. також слід відмітити наступні: відзнака «Переможець соціалістичних змагань» (1974), відзнаки Міністерства освіти та науки України - нагрудний знак «Петро Могила» (2005) та «Відмінник освіти України» (2007), відзнаки учасника презентаційного Альманаху «Діловий імідж України» (2005; 2013), почесна відзнака Великого князя Володимира Золотий хрест з бантом - за вагомий внесок у справу відродження духовності і патріотизму виховання молоді незалежної України (2007), орден за співпрацю з внутрішніми військами України (2004), медаль МВС України (2004), медаль Верховної Ради України «За охорону здоров’я нації» (2012) та зірка «Патріот України» (2013), ювілейний пам’ятний знак «80 років Національній академії внутрішніх справ» (2012), медаль Верховної Ради України «Флагмани освіти і науки України» (2013), медаль Верховної Ради України «Флагмани сучасної медицини» (2014), медаль Верховної Ради України «Медична еліта України» (2014), Лист-Подяка Верховної Ради України «За вагомий особистий внесок у становлення та розвиток системи охорони здоров’я України» (2014).

         Професор Табачніков С.І. брав активну участь у ліквідації наслідків аварії безпосередньо на Чорнобильській АЕС як керівник медичної бригади МОЗ України (з 04.10.1986 р. по 20.10.1987 р.), а з 01.01.1988 по 30.06.1988 рр. був керівником реабілітаційно-оздоровчого центру для робітників ВО «Комбінат» (м. Чорнобиль) і ВО «Спецатом» (м. Прип`ять). За активну участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС нагороджений двома медалями Президента України (Жукова (1998) та Захисника Вітчизни (1999)), Почесними грамотами та Подяками Штабу Цивільної оборони СРСР, двома Подяками Урядової комісії СРСР, Почесним знаком «Учасник ЛПА на ЧАЕС» (2001), Почесною відзнакою присвяченою 15 річниці Чорнобильської трагедії, Подяками Ради Міністрів СРСР і Міністерства Оборони СРСР, Почесною нагородою від «За Гуманізм» (1996), та орденом Герой Чорнобиля (2012) за рішенням Центру Ради «Союз Чорнобиль України».

         З 20.12.1999 р. по 15.10.2012 р. – директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України (УНДІ ССПН), який є головним в Україні з проблем соціальної і судової психіатрії. З 15.10.2012 р. – обраний за конкурсом завідувачем відділу соціальної та клінічної наркології УНДІ ССПН МОЗ України.

З 2012 р. по теперішній час є заступником голови спеціалізованої Вченої ради інституту за спеціальністю 14.01.16 – психіатрія та членом Вченої апробаційної ради, член Проблемної комісії зі спеціальності «Наркологія».

         Професор Табачніков С.І. – головний редактор Міжнародного психіатричного, психоаналітичного та психотерапевтичного журналу АППУ та АН ВО України, а також член редакційної ради журналів «Вісник психічного здоров’я», «Вісник АН ВО України», «Журналу психіатрії і медичної психології» та інших. Є учасником багатьох Міжнародних і Всесвітніх конгресів по психіатрії, психотерапії, психоаналізу і наркології (Франція, Австрія, Німеччина, Польща, Канада, Греція, Іспанія).

         Під його керівництвом виконано та захищено 12 докторських
 і 16 кандидатських дисертацій. Автор шести монографій. Має понад 500 наукових праць, співавтор 4-х учбових посібників. У 2002 р. його обрано академіком Академії наук вищої школи України. З січня 2004 р. – засновник і академік-секретар відділення з проблем охорони психічного здоров’я АН ВО України, а з 2005 р. по даний час – Головний учений секретар АН ВО України. Серед відзнак АН ВО України – медалі «Святого Володимира» «О. О. Богомольця», «Ярослава Мудрого», «Івана Пулюя» та інші.

Веде значну науково-дослідницьку та освітню роботу з аспірантами, докторантами, лікарями-психіатрами, а також здійснює допомогу практичній охороні здоров’я своєю участю у конгресах, симпозіумах, науково-практичних конференціях.

На даний час є науковим консультантом одного докторанта та науковим керівником одного аспіранта і здобувача.

Табачніков С. І. постійно підвищує свій професійний рівень. Має вищі кваліфікаційні категорії з психіатрії, наркології, психотерапії та медичної психології, а також пройшов спеціалізацію по судовій психіатрії і управлінню охороною здоров’я.

Крім блискучого професійного шляху, Табачніков С. І. є людиною, налаштованою на «так», який завжди готовий прийти на допомогу – як в професійному, так і людському сенсі. Вихованець харківської школи психотерапії, учень професора А. Т. Філатова, друг та соратник В. В. Кришталя – своїм життям Табачніков С. І. наводить приклад чесного служіння Батьківщині, професійної гідності та людського достоїнства.

 

 

На головну
Створення сайту: DoSites.Net
На початок сторінки Карта сайту