Гість Академії – норвезький письменник
Гість Академії – норвезький письменник
Додано:14/05/2018

 

 

 

 

Гість Академії – норвезький письменник  

 

08 травня 2018 року Президію АН ВО України відвідав видатний норвезький письменник, лауреат низки міжнародних нагород, автор кількох десятків книг (включаючи переклади з західних і східних мов) Ерлінг Кіттельсен.  

Це вже третій його візит в Україну. Буває не тільки в Києві, а й у Львові, де регулярно відбувається Форум видавців. Цього разу він був учасником святкової презентації в Тернополі, де видано книгу його незвичайних поезій в українському перекладі.  

У Ерлінга в Україні щільний графік: спершу – обід у теплій атмосфері за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Норвегії в Україні та представників АН ВО України, потім – зустріч в Академії, а одразу після неї – презентація поетичної книги в Національному музеї літератури України.  

Ерлінг дуже цікавиться не тільки українською літературою, а й фольклором. Його творча манера – власний художній діалог із давніми фольклорними світами різних країн і епох. 

Неодноразово письменник спілкувався з усесвітньо відомим співвітчизником – Туром Хеєрдалом.   

У Києві Ерлінг уклав низку попередніх домовленостей про співпрацю у сферах як перекладу художньої літератури, так і дослідження та перекладу фольклорних текстів.  

За вагомий внесок у справу норвезько-української дружби та з метою пропагування України та АН ВО України в країнах Євросоюзу Ерлінг Кіттельсен був нагороджений медаллю імені Ярослава Мудрого – історичного діяча, чия діяльність була в багатьох аспектах пов’язана зі Скандинавією.  

Тепла зустріч норвезького письменника в Академії, яку провели її Президент професор С.І. Табачніков та віце-президент-головний учений секретар професор Р.Г. Процюк, запам’ятається надовго. Гарні фотографії з цієї зустрічі зробив член Ради молодих учених Тарас Голота.

 

 

  • Гість Академії – норвезький письменник
 
Коментарі

Шановні користувачі, з метою уникнення розповсюдження спаму та реклами, просимо Вас авторизуватися через профіль в соціальних мережах.

Це не займе багато часу, та не потребує заповнення жодних форм. Дякуємо за розуміння!

Увійти використовуючи пофіль:
Створення сайту: DoSites.Net
На початок сторінки Карта сайту