Пішла з життя ГРИЦАЄНКО ЗІНАЇДА МАРТИНІВНА
Пішла з життя ГРИЦАЄНКО ЗІНАЇДА МАРТИНІВНА
Додано:26/11/2018

 

 

 

НЕКРОЛОГ

 Президія Всеукраїнської громадської організації «Академія наук вищої освіти України» з сумом повідомляє, що 25 листопада на 91 році життя відійшла у вічність доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік Міжнародної академії аграрної освіти, академік та почесний член Президії АН ВО України, непересічна особистість

ГРИЦАЄНКО ЗІНАЇДА МАРТИНІВНА.

Народилася в мальовничому селі Старі Бабани Уманського району Черкаської області у багатодітній сім’ї хліборобів-службовців. Закінчила 4 класи, далі продовжила навчання в м. Кіровограді в школі № 21. Після закінчення Уманського сільськогосподарського інституту працювала за призначенням агрономом-ентомологом Зіньківської МТС Хмельницької області. Далі по запрошенню працювала в Кам’янець-Подільському сільськогосподарському інституті асистентом кафедри біології, де розпочала науково-дослідну роботу з вивчення дії гербіцидів на фізіолого-біохімічні процеси в культурних рослинах і бур’янах та продуктивність сільськогосподарських культур під керівництвом першого наукового вчителя - доктора біологічних наук, професора Сербіна С.С.

У 1961-1964 рр. навчалася в аспірантурі в Уманському сільськогосподарському інституті на кафедрі загального землеробства під керівництвом видатного вченого, заслуженого діяча науки, лауреата премії України, професора Рубіна С.С.

У 1965 р. захистила кандидатську дисертацію в інституті фізіології рослин Академії наук Української РСР за темою: “Биологическое обоснование и разработка эффективных приемов использования гербицидов в посевах кукурузы”з одержанням вченого ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.12 – фізіологія рослин.

У 1990 р. у зв'язку з закриттям вчених рад з фізіології рослин в Києві, Харкові та в Москві захистила докторську дисертацію при Кишинівському Ордена Трудового Червоного прапора сільськогосподарському інституті за темою: “Биологические процессы в растениях и почве при разных условиях применения гербицидов и разработка оптимальных приемов их использования в посевах сельскохозяйственных культур в зоне Центральной лесостепи Украины” з присвоєнням наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук.

З 1987 р. по вересень 2018 року – завідувач кафедри мікробіології, біохімії і фізіології рослин Уманського національного університету садівництва, а 05 вересня – професор цієї ж кафедри Уманського національного університету садівництва.

 Академік Грицаєнко З.М. – видатна в Україні і за кордоном провідна вчена в галузі біології і агротехніки сільськогосподарських культур з вивчення дії гербіцидів і фізіологічно-активних речовин. Проводила всебічні фундаментальні, комплексні дослідження з вивчення механізму дії на рослини, ґрунт і зовнішнє середовище гербіцидів і біологічно активних речовин в посівах зернових, зернобобових   і   технічних культур з   використанням  сучасних методів досліджень: мічених атомів, люмінесцентної і електронної мікроскопії, газорідинної хроматографії, лабораторних, лізиметричних, польових і виробничих дослідів за різних умов застосування хімічних і біологічних препаратів.

 Глибоко сумуємо через відхід у засвіти непересічної особистості, видатного науковця, педагога та організатора, яка понад піввіку віддала напруженій праці на користь нашої України й адресуємо слова підтримки і співчуття родині, друзям, колегам та знайомим.

Хай буде їй земля пухом! Вічна пам’ять!

 

 

Президент АН ВО України

д-р мед. н., професор                                                   акад. С. Табачніков

 

 

  • Пішла з життя ГРИЦАЄНКО ЗІНАЇДА МАРТИНІВНА
 
Коментарі

Шановні користувачі, з метою уникнення розповсюдження спаму та реклами, просимо Вас авторизуватися через профіль в соціальних мережах.

Це не займе багато часу, та не потребує заповнення жодних форм. Дякуємо за розуміння!

Увійти використовуючи пофіль:
Створення сайту: DoSites.Net
На початок сторінки Карта сайту