Світлої пам’яті Паращука Юрія Степановича
Світлої пам’яті Паращука Юрія Степановича
Додано:03/11/2018

 

 

 

Світлої пам’яті Паращука Юрія Степановича
(09.12.1949 – 24.10.2018)

 

24 жовтня 2018 р. пішов з життя завідувач кафедри акушерства та гінекології №2 Харківського національного медичного університету (ХНМУ), доктор медичних наук, професор, заслужений працівник освіти України, академік Української академії наук, академік Академії наук вищої освіти України, член президії Асоціації акушерів-гінекологів України, член Європейської асоціації акушерів-гінекологів Паращук Юрій Степанович.

Народився 9 грудня 1949 року у м.Надвірна Івано-Франківської області. У 1972 р. закінчив Івано-Франківський державний медичний інститут. Трудовий шлях Ю.С. Паращука пов'язаний із Харківським національним медичним університетом, де він працював клінічним ординатором (1975-1977), асистентом, професором, з 1999 р. завідувачем кафедри акушерства та гінекології, з 1999 по 2006 рр. – проректором з наукової  роботи. У стінах ХНМУ він сформувався як вчений, клініцист, педагог, організатор вищої медичної освіти і науки.

Юрій Степанович є автором та співавтором понад 400 наукових праць, зокрема, 6 монографій, 4 підручників, 8 навчально-методичних посібників. Під його керівництвом захищено 19 кандидатських та 1 докторська дисертації.

У 2011 р. удостоєний  звання лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Результати його фундаментальних досліджень Ю.C. стали основою для вивчення проблеми штучного запліднення, кріоконсервації гамет, імунології репродуктивної системи. Ним створено в Україні службу штучної інсемінації репродуктивними клітинами.

За досягнуті успіхи та значний особистий внесок у підготовку кадрів для практичної охорони здоров’я, науково-педагогічних працівників для вищих медичних закладів та розвиток науки професора Ю.С. Паращука відзначено державною нагородою «Заслужений працівник освіти України»; тричі  нагороджений  Почесною грамотою МОЗ України, двічі медаллю Академії наук вищої освіти України «За успіхи в науково-педагогічній діяльності», нагородою Ярослава Мудрого; Почесною відзнакою І ступеня «За творчі здобутки» Українською академією наук. Лауреат рейтингу «Харків’янин року – 2002».

Світла пам’ять про Юрія Степановича Паращука – видатного вченого, вчителя, чуйну людину – назавжди збережеться в серцях рідних, колег, друзів та всіх, хто його знав.

 

 

Колектив кафедри акушерства та гінекології № 2 Харківського національного медичного університету,
Президія АН ВО України

  • Світлої пам’яті Паращука Юрія Степановича
 
Коментарі

Шановні користувачі, з метою уникнення розповсюдження спаму та реклами, просимо Вас авторизуватися через профіль в соціальних мережах.

Це не займе багато часу, та не потребує заповнення жодних форм. Дякуємо за розуміння!

Увійти використовуючи пофіль:
Створення сайту: DoSites.Net
На початок сторінки Карта сайту