Виїзне засідання Президії АН ВО України
Виїзне засідання Президії АН ВО України
Додано:04/05/2018

 

 

 

Виїзне засідання Президії АН ВО України

18-19 квітня 2018 року у м. Ужгороді на базі факультету післядипломної освіти та до університетської підготовки ДВНЗ «Ужгородський національний університет» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання надання медичної допомоги на засадах ПМСД». Її організатори – Міністерство освіти і науки України, ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Академія наук вищої освіти України, Департамент охорони здоров’я Закарпатської ОДА й Асоціація сімейних лікарів Закарпаття – звернулися з запрошенням до участі в її роботі, а також до проведення під егідою цього Форуму виїзного засідання Президії АН ВО України. Академічну делегацію склали:
Процюк Р.Г., доктор медичних наук, професор, віце-президент-головний учений секретар Академії наук вищої освіти України (голова делегації) та три віце-президенти Академії;
Біляєва О.О. -  доктор медичних наук, професор;
Погребенник В.Ф. -
доктор філологічних наук, професор;
Шевчук С.В. - кандидат філологічних наук, професор.

Прибувши в столицю Срібної Землі м. Ужгород у благодатну пору цвітіння сакур і магнолій, члени делегації виступили під час церемонії урочистого відкриття конференції: після вітальних слів ректора УжНу, Голови облради та міського голови Ужгорода професор Процюк Р.Г. від імені Академії та її Президента проф. Табачнікова С.І. вручив медаль Ярослава Мудрого Ректору Смоланці В.І. та медаль імені О.О. Богомольця деканові факультету післядипломної освіти і голові Закарпатського обласного відділення проф. Чопею І.В.

Під час пленарного засідання 18 квітня зі змістовною доповіддю виступив проф. Процюк Р.Г., який виголосив спільну з Президентом Академії проф. Табачніковим С.І. концептуальну промову, присвячену Стратегії розвитку Академії та її обласного відділення на найближчі роки.

Зацікавлення присутніх викликали інтердисциплінарні доповіді проф. Погребенника В.Ф. «Хвороба і смерть Тараса Шевченка» та проф. Шевчук С.В. «Українська мова і психічне здоров’я людини».

Паралельно з роботою круглого столу, присвяченого реформуванню медичної галузі України й удосконаленню системи охорони здоров’я та роботою секцій, відбулося виїзне засідання Президії АН ВОУ. Упродовж двох годин аудиторія заслухала модеровані академіками АН ВОУ  Процюком Р.Г., Біляєвою О.О., Зарембою Є.Х. проблемні доповіді на теми боротьби з туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в Україні (доповідачі:  Процюк Р.Г., Петренко В.І. та ін.), європейського досвіду трансформації сімейної медицини (Чопей І.В.), психодіагностики та медичної допомоги хворим в умовах сімейної медицини (Табачніков С.І., Пінчук І.Я., Харченко Є.М., Осуховська О.С. та ін.), лікування хронічної і венозної недостатності у похилому віці (Біляєва О.О.) та сучасного стану медичного туризму на Закарпатті (Шандор Ф.Ф.).

Організація конференції була зразковою; було передбачено міжнародну інтерактивну дискусію з сімейними лікарями, випускниками університету з- за кордону (скайп-зв’язок із Угорщиною, Нідерландами), безпосереднє обговорення актуальних питань медичної допомоги часу реформування, а також поселення делегації Академії у сучасному готелі «Золота гора», що розташувався серед мальовничих околиць міста, виступи хорової капели «Боян» та хорового і танцювального колективу викладачів університету.

 19 квітня роботу конференції продовжили секції І і ІІ із запланованим знайомством з організацією охорони здоров’я у сусідній Словаччині (районний центр Михайловці, сучасна лікарня мережі «Світ здоров’я») та в Україні (реабілітаційний заклад Закарпаття – санаторій «Карпати»). Учасники конференції, які побували у Словаччині, були вражені сучасними корпусами михайловецької лікарні, докладною системою логістики, світлими палатами на 1-2 пацієнтів із сучасним забезпеченням медичною технікою, високим рівнем заробітних плат медпрацівників.

  Учасники цього  заходу усвідомили важливість проведення медичної реформи на шляхах запровадження медичного страхування і сімейної медицини. Такі реформаційні зміни в Україні потенційно здатні мінімізувати тіньовий оборот 100 млрд грн у національній сфері охорони здоров’я.

 Висвітлене в цьому звіті відрядження дійсних членів АН ВОУ продемонструвало ефективність  такого типу поїздок, що поєднують виїзне засідання Президії з участю в роботі авторитетних конференцій зі знайомством із сучасним станом різних галузей науки і освіти та їх проблемами.

 

 

Р.Г. Процюк
В.Ф. Погребенник
О.О. Біляєва
С.В. Шевчук

  • Виїзне засідання Президії АН ВО України
 
Коментарі

Шановні користувачі, з метою уникнення розповсюдження спаму та реклами, просимо Вас авторизуватися через профіль в соціальних мережах.

Це не займе багато часу, та не потребує заповнення жодних форм. Дякуємо за розуміння!

Увійти використовуючи пофіль:
Створення сайту: DoSites.Net
На початок сторінки Карта сайту